Cykl “Pan Lodowego Ogrodu”. Jarosław Grzędowicz zaprasza do świata magii i technologii

Pan Lodowego Ogrodu” (https://www.taniaksiazka.pl/seria/pan-lodowego-ogrodu) zaprasza do świata, w którym przeplata się magia i nowoczesne technologie. Jarosław Grzędowicz, autor cyklu powieści opowiadających o losach Vuko Drakkainena, otwiera przed czytelnikami drzwi do niezwykłego uniwersum. Co sprawia, że wykreowane przez niego uniwersum na stałe zapisało się w historii polskiej fantastyki? 

Książki fantasy “Pan Lodowego Ogrodu”. Opus magnum Jarosława Grzędowicza

W momencie, w którym zadebiutowała pierwsza część cyklu “Pan Lodowego Ogrodu” niemal od razu było wiadomo, że historia nakreślona przez Jarosława Grzędowicza odniesie sukces. Dziś, kiedy na półkach księgarni ukazało się 5 tomów przygód Vuko Drakkainena możemy mówić już o ponadczasowym bestsellerze. Wydawane na przestrzeni lat 2005-2021 książki odbiły się szerokim echem, po dziś dzień stanowiąc chętnie wybierane książki fantastyczne.

Pełna magii i niebezpieczeństw podróż do Midgaardu

Fabuła książek skupia się na losach bohatera o polsko-chorwacko-fińskich korzeniach, wspomnianym Vuko Drakkainenie. Wraz z nim wybieramy się do niezwykłego świata Midgaardu, w którym zadaniem bohatera jest odnalezienie zaginionej ekspedycji złożonej z naukowców. Od samego początku nie ma złudzeń co do tego, że wyprawa nie będzie należała do najłatwiejszych. Planeta zamieszkiwana jest przez osobliwych mieszkańców oraz stworzenia. Na dodatek cała spowita jest w magii.

Książki które warto przeczytać 2021

Polska fantastyka, jakkolwiek bogata w świetne tytuły, bez cyklu “Pan Lodowego Ogrodu” byłaby o wiele uboższa. Bez wątpienia są to książki, które warto przeczytać. Autor doskonale łączy świat magii z nowymi technologiami, co sprawia, że odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy fantastyki, jak i również science fiction.

Książki podobne do Wiedźmina


Złożony z 5 tomów cykl Jarosława Grzędowicza to doskonały substytut dla serii “Wiedźmin”. Dobrze znany motyw samotnego wędrowca przemierzającego pełen niebezpieczeństw i dziwów świat zadowoli fanów prozy Sapkowskiego, a także doda coś ekstra od siebie.

Posts Tagged with…